Синильна кислота HCN

Синильна кислота – це летка і легко рухлива речовина. Не має кольору, але має характерний запах. Сліди синильної кислоти HCN можна виявити в тютюновому димі, викидах коксохімічних виробництв і в деяких видах рослин в природі.

Вплив синильної кислоти на людину надзвичайно шкідливий. Центральна нервова система руйнується в першу чергу через тканинну гіпоксію, яку викликає отруєння синильною кислотою. Синильна кислота HCN провокує кисневе голодування, причому вміст кисню в артеріальній і венозній системі кровообігу буде підвищеним.

У разі отруєння синильною кислотою спочатку спостерігається задишка, яка з плином часу припиняється аж до повної зупинки дихальних функцій. З розвитком процесу отруєння організму синильною кислотою може наступити зупинка серця.

У хімічній промисловості, де синильна кислота застосовується як складова при виробництві різного роду стимуляторів росту рослин, гербіцидів, пластмас та інших видах хімічного виробництва необхідний суворий контроль над використанням і зверненням з цією речовиною. Відомі випадки використання синильної кислоти як отруйної речовини у військовій промисловості.

Залишити відповідь